Bilet powrotny do biblioteki

Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej z radością wrócili do szkoły i do … biblioteki. Odrywamy ich trochę od cyfrowej rzeczywistości i przenosimy w świat literatury. Aby powrót do szkolnych realiów był ciekawszy, zaproponowaliśmy klasie II i III “Bilet powrotny do biblioteki”. Znajdują się na nim ikonki ilustrujące dziesięć różnych kategorii książek dla dzieci. Na odwrocie jest legenda z wyjaśnieniem. Uczniowie czytają i zaznaczają, co już przeczytali. Mają czas do maja. Każdy, kto przeczyta książki z wszystkich kategorii, otrzyma dyplom “Prawdziwego znawcy książek”. Zabawa trwa drugi tydzień, a już wyłonili się miłośnicy czytania. Na razie największym powodzeniem cieszy się seria M. Widmarka “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” oraz książki Holly Webb o zwierzętach. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, a wypożyczanie musi odbywać się w reżimie sanitarnym z zachowaniem bezpieczeństwa zapisanym w regulaminie biblioteki na czas pandemii.

Pomysł akcji został zaczerpnięty z czasopisma “Biblioteka w szkole”.