“Co wyczuł Wyczół”

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów

„Co wyczuł Wyczół?”

„… wszystko, co maluje, to „wyczuł”, a nie wymyślił. I Kraków, i Tatry, i kwiaty,

i ludzi, i drzewa…. Zobaczył, wyczuł i namalował. Gadać to on nie umie, ale za to jakie ma wspaniałe czucie w tych ogromnych swoich paluchach!”

Stefan Żeromski

Leon Wyczółkowski jest patronem Naszej szkoły, chcemy iść jego śladami     i wnikliwie przyglądać się i analizować otaczającą naturę. W tym roku konkurs nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ przypada 165 rocznica urodzin artysty. W tegorocznej edycji pragniemy obudzić Waszą wyobraźnię i skierować ją na jeden szczególny obraz w twórczości Wyczółkowskiego. Niech inspiracją do własnych dzieł malarskich będzie fragment obrazu „Wiosna – wnętrze pracowni artysty” 1933.

Regulamin i szczegółowe informacje:

międzyszkolny konkurs plastyczny.2017docx

regulamin 2017