Gminny Konkurs Ortograficzny

Końcem poprzedniego roku kalendarzowego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Koronowie. W eliminacjach szkolnych, które odbyły się dn. 24 listopada, udział wzięła liczna grupa uczniów z klas IV – VIII. Spośród nich wyłoniono czteroosobowy zespół, który przeszedł do etapu gminnego. Reprezentantami klas IV – VI zostali uczniowie klasy VI: Ida Kaszuba i Szymon Schodowski, a klas VII – VIII uczennica klasy VII – Nel Dziamska oraz uczennica klasy VIII A – Liliana Liberda.

Podczas etapu gminnego, który odbył się dn. 15 grudnia w koronowskiej Synagodze, uczniowie pisali dyktando ze słuchu: uzupełniali tekst z lukami oraz wykazali się znajomością zasad pisowni języka ojczystego.

W kategorii klas VII – VIII pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Nel Dziamska. Gratulujemy Nel zdobycia tytuł Mistrza Ortografii oraz życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili do konkursu. Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji również nie zabraknie chętnych – miłośników języka ojczystego