Jak nie czytam, jak czytam!

Już po raz drugi w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję promująca czytelnictwo “Jak nie czytam, jak czytam!” W tym roku uczestnikami są uczniowie z klas najmłodszych od I do IV. Dzieci przyniosły ze sobą książki lub wypożyczyły je z biblioteki, poszukaliśmy cienia i wspólnie czytaliśmy je przed szkołą. Ponieważ trwał akurat Tydzień Czytania Książek dla Dzieci naszą akcję zainaugurował p. Mariusz Burda, który przeczytał na głos “Lokomotywę” Juliana Tuwima. Potem chętne dzieci mogły zaprezentować swoje ulubione książki i na głos dla wszystkich przeczytać ich króciutkie fragmenty . W drugiej części naszego spotkania wszyscy zebrani przed szkołą czytali samodzielnie. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie , rozwijając przed szkołą przygotowany wcześniej transparent z napisem “My lubimy czytać” i pani Małgorzata Wilczyńska – bibliotekarka i koordynatorka akcji w naszej szkole zachęciła wszystkich do wypożyczania książek na wakacje!

Akcja “Jak nie czytam, jak czytam” jest organizowana przez miesięcznik “Biblioteka w szkole”. Polega na czytaniu w jednym czasie przez jak największą grupę młodych ludzi w Polsce. Ma na celu ukazanie dzieciom, że czytanie jest przyjemną formą spędzania czasu. Badania wskazują, że około 62% dorosłych ludzi nie przeczytało w 2018r. żadnej książki. W naszej szkole 7 czerwca 2019r. do czytania zachęcało podczas akcji 96 osób.

My lubimy czytać!