Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich…

W ostatni dzień przed przerwą świąteczną tradycyjnie w naszej szkole odbyły się klasowe spotkania wigilijne, w atmosferze wzajemnej życzliwości wszyscy składali sobie życzenia, dzielili się opłatkiem i opowiadali o zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem. Uczniowie z klasy Va i Vb wraz z wychowawcami p. K. Właśniak – Dybioną i p. M. Wilczyńską przygotowali jasełka. Po raz kolejny można było zobaczyć sceny z życia Maryi i Józefa, nieżyczliwych gospodarzy, przestraszonych pasterzy, mędrców spieszących do Jezusa z darami, zastępy aniołów, okrutnego Heroda, jego sługi i wojsko, a także… piekło i diabły, które… wzbudziły postrach wśród najmłodszych widzów. Po przedstawieniu odbył się koncert, podczas którego swoje umiejętności zaprezentowały wszystkie klasy. Oprócz tradycyjnych kolęd takich jak “Pójdźmy wszyscy do stajenki”, “Bóg się rodzi”, “Dzisiaj w Betlejem” Uczniowie śpiewali współczesne pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe, jak choćby ulubiona przez wielu “Na pasterkę jadą”. Nie zabrakło wykonań w języku angielskim i niemieckim. Część utworów została wykonana w formie instrumentalno – wokalnej. Na instrumentach szkolnych zagrali uczniowie, na gitarze akompaniował p. dyrektor – Cezary Bosacki. Kilka piosenek wykonał szkolny zespół Black Howk. Koncert poprowadziła i przygotowała we współpracy z wychowawcami i nauczycielami p. Anna Kąkol.

zdjęcia