Koncert Filharmonii Pomorskiej z Bydgoszczy

 

Dnia 28 kwietnia 2017 roku naszą szkołę ponownie odwiedzili muzycy z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Tym razem tematem była muzyka w operze i teatrze. Spotkanie poprowadził pan Maciej, na pianinie grał pan Michał, solistami byli pani Karolina  (sopran) i pan Krystian  (baryton). Dzięki solistom wysłuchaliśmy następujące utwory: „Habanera”, „Gdybym był bogaczem”, „La ci darem la Mano”.

Poza pięknym śpiewem dowiedzieliśmy się także jak wygląda codzienna poranna rozgrzewka śpiewaków operowych. Próbowaliśmy również sami ją zrobić. Było też dużo śmiechu gdy śpiewacy bawili się w improwizację kłótni używając do tego celu tylko słowa –  „ogórek”. Uczniowie mieli okazję wykazać się w podobnym zadaniu, tylko stosując słowo – „bakłażan”.

Miło wspominam ten koncert.

 Anna Dąbrowska uczennica klasy IV szkoły podstawowej.