Konkurs głośnego czytania

Konkurs Głośnego Czytania odbył się 7 grudnia 2022r. Jak przystało na Roku Romantyzmu Polskiego uczniowie popisywali się interpretacją utworów Adama Mickiewicza. Wysłuchaliśmy fragmentów „Reduty Ordona”, Powrotu taty”, „Świtezianki” II części „Dziadów” i „Pana Tadeusza”. Do czytania przed społecznością szkoły przygotowało się 21 uczestników. Oto najlepsi z nich:

w klasach IV-V:

I miejsce – Julia Dybiona ( IVa)

II miejsce – Lena Dąbrowska (IVb)

III miejsce – Blanka Adamska (V)

w klasach VI-VIII:

I miejsce – Wiktoria Szczepińska (VIIIa)

II miejsce – Marcel Żywicki (VI)

III miejsce- Ida Kaszuba (VI)

Wyróżnienie – Julia Łobocka (VII)

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, publiczności dziękujemy za stworzenie czytającym sprzyjającej atmosfery. Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele poloniści: p. U. Gorczyńska, p. M. Wilczyńska i p. J. Sułkowski.