Konkurs plastyczny “ZNAK POLSKI WALCZĄCEJ”

Blanka Adamska
Olga Goździk
Kacper Klewinowski
Oliwia Lewandowska
Nadia Popis

Konkurs plastyczny “Znak Polski Walczącej” organizowany jest przez Referat Edukacji Narodowej w Instytucie Pamięci Narodowej Oddział w Gdański – Delegatura w Bydgoszczy. Pod koniec kwietnia odbył się szkolny etap konkursu. Powyżej prezentujemy prace uczniów klasy IV, które zostały wyróżnione i przesłane do Delegatury w Bydgoszczy.

Celem konkursu jest promocja i rozpowszechnienie znaku Polski Walczącej w świadomości uczniów młodszych klas szkół podstawowych, jako znaku i symbolu polskiego oporu przeciwko niemieckiemu okupantowi, który
stał się ponadczasowym symbolem oporu polskiego narodu przeciwko zniewoleniu, totalitaryzmowi i przemocy w okresie II wojny światowej, a także w okresie trwania komunistycznego zniewolenia. (wyciąg z regulaminu)