Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Wczoraj swoje pierwsze książki z biblioteki szkolnej wypożyczały dzieci z klasy Ia. Termin zbiegł się z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci, który jest obchodzony zawsze 2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. Baśnie tego autora czytamy od pokoleń. Także nasi najmłodsi czytelnicy wybierali wczoraj jego utwory. Co roku gospodarzem tego święta jest inne państwo. W tym roku to Kanada. Oto tegoroczne przesłanie, które z tej okazji napisał Richard Van Camp – przedstawiciel Kanadyjskiej Sekcji IBBY (IBBY – Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych). Niech towarzyszy i naszym dzieciom!

Historie to skrzydła, które pomagają wznosić się każdego dnia

Czytanie to wolność. Czytanie to oddech.

Czytanie pozwala zobaczyć świat w nowy sposób i zaprasza do światów, których nigdy nie chcesz opuścić.

Czytanie pozwala twojej duszy śnić.

Mówią, że książki są przyjaciółmi na całe życie i zgadzam się z tym.

Twój idealny wszechświat rośnie tylko wtedy, gdy czytasz.

Historie to skrzydła, które pomagają wznosić się każdego dnia, więc znajdź książki, które przemawiają do twego ducha, do twego serca, do twego umysłu.

Historie to lekarstwa. Leczą. Pocieszają. Inspirują. Uczą.

Błogosław gawędziarzy, czytelników i słuchaczy.

Błogosław książki. Są lekarstwem na lepszy, jaśniejszy świat.

Mahsi cho. Dziękuję bardzo.

Richard Van Camp