Miesiąc Języka Ojczystego

Przedstawieniem “Żyj zdrowo” Koła Teatralnego ze szkoły podstawowej i prelekcją na temat genezy obchodzonego 21 lutego 2017r. Dnia Języka Ojczystego zainaugurowaliśmy w  naszej szkole obchody miesiąca poświęconego językowi polskiemu. Z tej okazji przez ostatnie cztery tygodnie przygotowywaliśmy ulotki i gazetki  z  różnymi ciekawostkami  dotyczącymi naszego języka, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny  „Ortograficzne graffiti”  oraz wystawę  prac konkursowych. Uczniowie z klas IV – VI i I-III gimnazjum  napisali dyktanda naszpikowane trudnymi, ale typowymi dla polszczyzny wyrazami.
Na zakończenie obchodów 24 marca 2017r. obejrzeliśmy spektakl Koła Teatralnego z gimnazjum
oraz poznaliśmy wyniki konkursów. Mistrzami ortografii  w szkole podstawowej okazali się następujący uczniowie: Julia Mrozińska kl.V (I miejsce), Zuzanna Sancewicz kl.VI (II miejsce), Robert Piotrowski kl.VI              (III miejsce), a w gimnazjum – Edyta Krężel kl.IIIA (I miejsce), Martyna Arkuszewska kl.IIIB ( II miejsce),           Dominik Sadkowski kl.IIIB (III miejsce).
W konkursie plastycznym jurorami byli wszyscy uczniowie, więc ocena ma rangę nagrody publiczności:             w szkole podstawowej: I miejsce Wiktoria Słysz (kl.V), II miejsce – Michał Zieliński (kl.VI), III miejsce – Julia Mrozińska (kl.V); w  gimnazjum – I miejsce – Miłosz Żydowicz (kl.I), II miejsce – Klaudia Foterek (kl.IIB),              III miejsce Aleksandra Thiede (kl.IIIA).
Obchody Miesiąca Języka Ojczystego przygotowali uczniowie pod opieką p.Urszuli Gorczyńskiej,                 p.Jarosława Sułkowskiego i p.Małgorzaty Wilczyńskiej.