Niezwykła lekcja malarstwa

Piątek, 18 maja, był dniem bardzo szczególnym dla uczniów klasy IIIb, ponieważ tego dnia odwiedził ich p. Jacek Jarętowski- artysta malarz, który od lat współpracuje z naszą szkołą. Dzieci miały okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji malarstwa. Z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści pana Jarętowskiego o tym jak zaczęła się jego przygoda z malarstwem, zadawały również liczne pytania, na które gość cierpliwie odpowiadał. Kolejne dwie godziny lekcyjne spędziły na malowaniu pracy przedstawiającej dworek Leona Wyczółkowskiego wiosną. Efekty ich wysiłku można obejrzeć na zdjęciach oraz na wystawie prac na parterze szkoły. Każdy uczeń z rąk p. Jarętowskiego otrzymał nagrodę. Wyróżniono również prace kilku uczniów i tak: za I miejsce nagrodę otrzymał Michał Górski, II miejsce: Julian Kuźmiński, III miejsce: Aleksandra Rogalska i Antonina Kamińska.

Bardzo dziękujemy p. Jarętowskiemu za niezwykłą lekcję i piękny prezent w postaci obrazu, który stanie się ozdobą naszej klasy !

zdjęcia