Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W naszej szkole tę akcję zorganizowaliśmy już w czwartek 26 września 2019r. Uczniowie klas I -III zebrali się w sali zabaw i słuchali z uwagą opowiadań z utworów Grzegorza Kasdepke, które czytali dla nich głośno: pan dyrektor C. Bosacki oraz nauczycielki: p. A. Piasek – Bałdowska, M. Rzendkowska, G. Posłuszna, B. Czarkowska – Mucha i p. M. Adamkiewicz.

Uczniom z klas IV- VIII nauczyciele czytali przez kilka minut fragmenty literatury młodzieżowej na jednej z lekcji. Wyzwanie czytania przedszkolakom podjęły zaś uczennice klasy VII i VIII: Nadia, Natalia, Marta, Wiktoria i Karolina, które czytały na głos wiersze Juliana Tuwima.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r. i ma na celu wskazanie zalet czytania na głos. Nieoceniony bowiem jest wpływ czytania na stymulowanie rozwoju, wzbogacanie słownictwa i pobudzanie wyobraźni u dzieci.