Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Jak co roku, również we wtorek 29 września w dzień urodzin Janiny Porazińskiej obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W związku z zasadami bezpieczeństwa, które należy zachować w ramach przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa głośne czytanie odbyło się w klasach. Ta akcja ma na celu przypomnienie, jak bardzo głośne czytanie przyczynia się do rozwoju młodych ludzi. Pracownicy szkoły czytali uczniom utwory dla dzieci i młodzieży. Starsi wysłuchali m. in. fragmentów powieści Barbary Ciwoniuk, Pawła Beręsewicza czy Agnieszki Stelmaszyk . Młodsi przypomnieli sobie przygody Muninków wysłuchali opowiadań G. Kasdepke. Największymi umiejętnościami musieli wykazać się czytający dla przedszkolaków, dla których wysłuchanie “Lokomotywy” J. Tuwima , “Calineczki” J. Ch. Andersena czy baśni z tomu “Bajarka opowiada” było nie lada przeżyciem.

Wszystkim pracownikom szkoły, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy!