Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września tradycyjnie włączyliśmy się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Ten dzień zainaugurowany w 2001r. przez Polską Izbę Książki ma przypominać wszystkim, jak ważną rolę dla rozwoju dziecka odgrywa słuchanie głośnego czytania – rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, uczy koncentracji i logicznego myślenia. A co nie mniej ważne – buduje więzi i jest okazją do wspólnego spędzania czasu z dziećmi.

W szkole zorganizowaliśmy wspólne czytanie dla klas 1-3. Opowiadania z książek Grzegorza Kasdepke czytały panie Alicja Piasek – Bałdowska, Grażyna Posłuszna, Izabela Łukasik i Barbara Czarkowska – Mucha. Starszym uczniom kilka minut na głośne czytanie poświęcili nauczyciele podczas niektórych lekcji.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w przygotowanie tej akcji w naszej szkole.

fotografowała Marta Grzela uczennica klasy 8a