Podsumowanie konkursów w klasach III w roku szkolnym 2017/2018

 

Przełom kwietnia i maja był czasem bardzo pracowitym dla uczniów klasy III SP. W tych miesiącach odbywały się eliminacje do gminnych konkursów organizowanych przez SP nr 2 w Koronowie. 13 uczniów z  klas III najpierw walczyło o możliwość uczestnictwa w konkursie ortograficznym. Najlepsi okazali się: Filip Szabliński (I miejsce), Liliana Liberda (II miejsce) i Michalina Wojnar oraz Aleksandra Rogalska (ex aequo III miejsce). Wygrana w Szkolnym Konkursie Ortograficznym pozwoliła uczniom wziąć udział w konkursie gminnym, w którym  Filip, Liliana oraz Ola, jako drużyna, zdobyli I miejsce!

Dla ścisłych umysłów panie G. Posłuszna oraz M. Rzendkowska przygotowały matematyczne zadania. W Szkolnym Konkursie Matematycznym wzięło udział 14 uczniów. Na podium stanęli: Filip Holka, Julian Kuźmiński oraz Kajetan Malcer. Ponieważ w gminnym konkursie „Mądra sówka” wziąć udział mogły tylko 2 osoby konieczna była dogrywka, z której zwycięsko wyszli Filip oraz Julian. Właśnie Ci chłopcy reprezentowali naszą szkołę w konkursie gminnym, za który otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

zdjęcia