Podsumowanie projektu eTwinning “Deutsch kreativ”

Klasa 8a wzięła udział w projekcie eTwinnig “Deutsch kreativ”. Projekt był skierowany do nauczycieli j. niemieckiego i uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. W projekcie biary udział polskie szkoły. W trakcie trwania projektu uczniowie wcielili się w rolę podróżników, artystów, reporterów, a nawet detektywów i mikołajów, wykonując wspólnie ciekawe zadania w języku niemieckim. Wszystko po to, by zwiększyć motywację i zainteresowanie nauką języka niemieckiego, kreatywnie poszerzyć wiedzę dotyczącą DACHL oraz poznać proste narzędzia TIK- chmurę wyrazową – answergarden, quizizz, canva, kahoot, genially i inne.

Nasi uczniowie przedstawiali się:

Brali udział w konkursie na logo projektu:

Tworzyli chmurę wyrazową związaną ze świętami

Powstały projekty o Austrii

Współtworzyli prezentację o Austrii:

Tworzyli listy gończe o znanych osobach z krajów niemieckojęzycznych

Tworzyli komiksy

Bawili się w poetów tworząc diamentowy wiersz

Grali w różne gry po niemiecku

A teraz staramy się o Krajową Odznakę Jakości eTwinning:-)