Aktualności przedszkolne


  • Naciśnij obrazek wyróżniający, by przejść do galerii zdjęć.

Pierwszy Dzień Wiosny

21.03.2019r.

         Wesoło i kolorowo zrobiło się wokoło! Wiosna przywitała nas iście wiosenną pogodą. Przedszkolaki zaś powitały wiosnę wierszami prezentując swoje umiejętności recytatorskie w konkursie pt. „Wiosna w poezji dziecięcej”. Uwieńczeniem dnia był wiosenny spacer wokoło szkoły z chorągiewkami w rękach i wiosennymi okrzykami na ustach! A to wszystko w towarzystwie niezwykłych postaci, w które wcieliły się nasze wolontariuszki – Katarzyna Kowalska, Oliwia Liberda, Julia Łukasik, Iga Rzepka i Zofia Tamas, za co im bardzo dziękujemy.

Projekt – PIENIĄDZE

       W minionym tygodniu realizowaliśmy w grupie Biedronek projekt dotyczący pieniędzy. Poszukiwaliśmy odpowiedzi między innymi na takie pytania jak: Skąd biorą się pieniądze? Jaka jest historia pieniędzy? Jak wyglądają? Po co i jak oszczędzać? Dzięki naszej działalności badawczej, ciekawym książkom i filmom dowiedzieliśmy się gdzie produkuje się pieniądze i jak wygląda zawód mincerza. Próbowaliśmy nawet sami wybijać monety. Oglądaliśmy walutę naszego kraju, a także zagraniczne monety i banknoty. Zaprojektowaliśmy także swoje własne banknoty, a w toku licznych dyskusji i wymiany doświadczeń dowiedzieliśmy się jak możemy oszczędzać i na co wydać nasze pieniądze.

Olimpiada matematyczna

19 – 20.02.2019r.

       Nasze dzielne przedszkolaki wzięły udział w kolejnej już, IV edycji Olimpiady Matematycznej zorganizowanej przez Przedszkole Samorządowe w Koronowie. Zanim jednak do tego doszło, panie wychowawczynie dokonały eliminacji spośród wszystkich dzieci w swoich grupach i zgodnie z zasadami konkursu wybrały po czworo dzieci z poszczególnych grup. Celem olimpiady było m. in. rozwijanie logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, a także kształtowanie odporności emocjonalnej do pokonywania trudności i rywalizacji. Jak co roku, tak i tym razem przedszkolakom powiodło się znakomicie!!! Co widać poniżej….

NIEDŹWIADKI – III miejsce

drużyna w składzie: Mikołaj Boroński, Liliana Donarska, Patrycja Litewka, Antonina Nowakowska

ŻABKI – I miejsce

drużyna w składzie: Marta Golimowska, Łucja Górska, Tomasz Izdebski, Natalia Klewinowska

PSZCZÓŁKI – II miejsce

drużyna w składzie: Tymon Bosacki, Lena Myk, Zuzanna Nowińska, Anna Ściesińska

KRASNALE – I miejsce

drużyna w składzie:Kai Dziamski, Emilia Klewinowska, Franciszek Szczepiński, Michał Walkowiak

BRAWO!!!

Dzień Babci i Dziadka

12.02.2019r.

         Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci ale również dla babć i dziadków ze względu na towarzyszące uśmiechy i łzy wzruszenia. W tym roku przedszkolaki połączyły swoje siły z uczniami klas I – III i przygotowały wspólny występ z  okazji tego święta. Babcie i dziadkowie 12 lutego 2019r. licznie przybyli do szkoły na zaproszenie swoich wnucząt. Uroczystość poprowadziła uczennica klasy VI – Nadia Kaszuba. Pan Dyrektor powitał wszystkich przybyłych, składając z tej okazji najlepsze życzenia. Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze przedszkolaki z grupy „Niedźwiadki” w piosence z improwizacją ruchową pt.„Babcia i dziadek”, a zaraz po nich „Żabki” w tanecznym repertuarze piosenki pt. „Cza cza dla babci i dziadka”. „Moja babcia i mój dziadek to wspaniali są dziadkowie…” – tak śpiewały we wspólnej prezentacji „Pszczółki” i „Krasnale”. Pierwszaki zademonstrowały swoje umiejętności wokalno-instrumentalne w utworze pt. „Mówię Wam”. Najstarsi aktorzy – uczniowie klasy III przedstawili inscenizację pt. „Dwanaście miesięcy” życząc wszystkim pomyślnego i szczęśliwego roku. Wisienką na torcie okazały się występy taneczne dziewcząt i chłopców z grupy „Biedronki”, w układach choreograficznych „Babuszki staruszki” oraz „Grek Zorba”, za co otrzymały wraz z wychowawczynią wyjątkową pochwałę od Pana Dyrektora. Podsumowaniem występów była prezentacja uczniów klasy II w montażu słowno-muzycznym o babci i dziadku. Jak na tradycję przystało nie mogło się odbyć bez własnoręcznie wykonanych upominków, które dzieci wręczyły swoim dziadkom na koniec spotkania.

Bal karnawałowy

11.01.2019r.

To był prawdziwy ubaw. Tego dnia do przedszkola przybyły królewny, wróżki, motylki, biedronki a także policjanci, strażacy, rycerze, piraci i wiele, wiele innych postaci. Był to dzień należący z pewnością do najbardziej kolorowych i radosnych dni. Dzieci dały upust swojej energii w swobodnych tańcach, bawiły się wesoło i z entuzjazmem reagowały na kolejne zabawy taneczne zorganizowane przez swoje panie. Dzieci nie miały czasu na nudę, gdyż starsze koleżanki ze szkoły przybyły, by pomóc zaangażować i ośmielić wszystkie dzieci do tańca, za co im bardzo dziękujemy. Był też czas na słodki poczęstunek. By upamiętnić pięknie przebrane dzieci nasza zaprzyjaźniona Pani Fotograf, która przybyła tego dnia do przedszkola, wykonała zdjęcia grupowe i indywidualne poszczególnym dzieciom, które będzie można wkrótce zakupić.

Warsztaty gipsowe

08.01.2019r.

Przedszkolaki wzięły udział w zorganizowanych w przedszkolu warsztatach gipsowych. Każde z dzieci otrzymało swój pojemnik do wymieszania gipsu, a następnie foremki do odlewów. Zadaniem dzieci było wykonanie dwóch odlewów. Po ich wyschnięciu dzieci zajęły się malowaniem i ozdabianiem swoich misiów i zajączków. Była do doskonała forma pracy, w której dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem. Miały okazję wyrazić swoje emocje oraz w ciekawy sposób rozwijać talenty plastyczne.

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

21.12.2018r.

         W tym roku nasze zdolne przedszkolaki z grupy Krasnali przygotowane pod kierunkiem pani Lidii Mindak zaprezentowały się na uroczystym apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia w tradycyjnych Jasełkach. Przejęte ilością zgromadzonych widzów dzielnie grały swoje role i śpiewały kolędy. Pozostałe przedszkolaki wraz ze swoimi paniami również włożyły ogrom pracy i zaprezentowały się w jakże ciekawych wystąpieniach wokalnych i tanecznych. Wszystko oczywiście opiewało o tematykę Świąt Bożego Narodzenia. Cały występ wzruszył wszystkich zgromadzonych, a dzieci zebrały zasłużone brawa.

Wigilia

20.12.2018r.

        Wigilia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Również w naszym przedszkolu od samego rana pomagały swoim paniom w przygotowaniach. Bardzo chętnie nakrywały do stołu, były uśmiechnięte i radosne. Wszystkie dzieci wraz ze swoimi paniami dzieliły się opłatkiem i składały sobie najlepsze życzenia. Potem odwiedzały się wzajemnie w poszczególnych grupach i dalej życzyły wszystkiego co najlepsze. Gdy zasiadły do wspólnego posiłku zachowywały się elegancko i grzecznie jak to w tym dniu na prawdziwego przedszkolaka przystało. Emocje dały swój upust dopiero, gdy okazało się że odwiedził je Gwiazdor. Zdumione zaglądały pod choinkę i z wielkimi oczyma szukały upominku dla siebie. Radość ogarnęła je przy rozpakowywaniu zabawek i już do końca dnia nie chciały bawić się niczym innym.

Odwiedziny Mikołaja

06.12.2018r.

         Nas też odwiedził Mikołaj. Przedstawiciele Rady Rodziców wraz z Mikołajem przybyli do przedszkola, by wręczyć dzieciom słodkie upominki z okazji Mikołajek. Były śpiewy, uśmiechy i wspólne zdjęcia, a dzieci zadowolone, że i o nich pamiętał Mikołaj.

Wycieczka do zakładu “Sopel”

05.12.2018r.

         Przedszkolaki z grupy Krasnali i Pszczółek wybrały się na wycieczkę do zakładu produkcyjnego „Sopel” w Bydgoszczy. Przy tej okazji poznały i zobaczyły kolejne etapy wykonywania bombek i innych szklanych ozdób. Ponadto każde z dzieci otrzymało gotową ozdobę oraz bombkę z możliwością ozdobienia jej w domu.

Dzień Pluszowego Misia

23.11.2018r.

         „Jadą, jadą misie…”, który z przedszkolaków nie zna tej jakże popularnej piosenki… Nasze przedszkolaki uczciły Dzień Pluszowego Misia śpiewając tę piosenkę w trakcie symbolicznego przemarszu przez szkołę. Ponadto rysowały, kolorowały, wyklejały i zdobiły misie w czasie zajęć przedszkolnych. Poznały też historię powstania pluszowego misia. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Pasowanie na przedszkolaka

26.10.2017

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie DSC_0162-300x200.jpg

Dzień Przedszkolaka

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 21908263_1790868624286796_885161376_o-300x169.jpg

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie piknik-rodzinny-300x115.jpgV Piknik Rodzinny

19.06.2017

          Jak co roku spotkaliśmy się w ogrodzie przedszkolnym aby uczcić Święto Rodziny. Tego dnia teren przedszkolny stał się szczególnym miejscem, innym niż zwykle, miejscem zabawy i rozrywki dla dzieci. Rozpoczęto od występów przedszkolaków z wszystkich grup przedszkolnych. Po części artystycznej nadszedł czas na korzystanie z przygotowanych atrakcji. Można było skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni oraz zamku czy trampoliny. Nie zabrakło również zabaw z klaunem oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez chętnych rodziców. Był to bardzo mile spędzony czas.

Akcja „Rodzice –przedszkolakom”

24.05.2017

         Rada Rodziców Zespołu Szkół we Wtelnie zorganizowała dla przedszkolaków spotkanie z:
POLICJĄ, RATOWNIKIEM MEDYCZNYM oraz STRAŻAKAMI. Dzieci podzielono na grupy a następnie odbyły się pogadanki na temat pracy wymienionych zawodów. Na zakończenie dzieci bawiły się przy muzyce z klownem Bobkiem. Każdy przedszkolak otrzymał balonik oraz sok i jabłko.

Warsztaty ekologiczne

         W naszym przedszkolu odbyły się dziś warsztaty ekologiczne. W naszym przedszkolu odbyły się dziś warsztaty ekologiczne. Celem tych warsztatów było rozwijanie świadomości ekologicznej u dzieci. Przedszkolaki segregowały odpady wrzucając je do odpowiedniego pojemnika oznaczonego kolorem. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zabawach zorganizowanych przez panie prowadzące.

Konkurs artystyczno-wokalny

24.04.2017

      W poniedziałek w naszym przedszkolu odbył się Przedszkolny Konkurs Artystyczno-Wokalny. Celem konkursu było przede wszystkim:

  • rozwijanie zdolności wokalnych dzieci
  • prezentacja umiejętności przedszkolaków
  • próba pokonania nieśmiałości dzieci poprzez publiczny występ
  • rozwijanie umiejętności poprawnej wymowy, właściwej modulacji głosu, jego siły
  • pobudzanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola
  • integrowanie środowisk przedszkolnych.

W konkursie udział wzięły dzieci z naszego przedszkola, które zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe:

  • Dzieci w wieku 3 -4 lata
  • Dzieci w wieku 5 -6 lat

Przyznano nagrody:

Wśród 3-4 latków:

I miejsce – Zofia Sieracka –piosenka  „Praczki”

II miejsce – Gabriel Jarmaków – wiersz „Marzec”

III miejsce – Lena Zdrojewska –piosenka „Stokrotka”

Wyróżnienie: Marcelina Goś –piosenka „Wiosna idzie”

 

Wśród 5-6 latków:

I miejsce– Zofia Tomaszewska -piosenka „Czekam i czekam”

II miejsce – Natalia Matulewicz -piosenka „Zielona wiosna”

III miejsce – Maciej Tyburski -piosenka „Włoskie wakacje”

Wyróżnienie: Anna Chmara -piosenka „Bursztynek”

Festiwal Wielu Odsłon

26.03.2017

         Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w koncercie „Przedszkolny Galimatias Dziecięcy” zorganizowanym w ramach Festiwalu Wielu Odsłon w Koronowie. Dziewczynkom z grupy KACZUSZKI oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy za obecność.

Powitanie wiosny

21.03.2017

” Mróz pożegnamy, słońce witamy,

już wiosny czas, już czas”

         Jak co roku pierwszego dnia wiosny wyruszamy z naszego przedszkola barwnym pochodem, by pożegnać zimę i powitać wiosnę.  Podczas przemarszu uczestnicy pochodu nieśli barwne kwiaty, gałązki ozdobione bibułą, chorągiewki z napisem „Witaj wiosno”. W trakcie przemarszu dzieci śpiewały piosenki o tematyce wiosennej oraz szukały oznak wiosny.