Aktualności przedszkolne


Rok szkolny 2021/2022

Wytyczne wewnątrzszkolne dotyczące organizacji pracy przedszkola 

w okresie epidemii

1. Przedszkole jest czynne w godzinach 6.30 – 16.30.

2. Dzieci przyprowadzane są do godziny 8.30, po jej upływie placówka jest zamknięta.

3. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z przedszkola zachowują dystans społeczny w odniesieniu do pracowników jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 1.5m.

4. Rodzice (5 osób jednocześnie) mogą wchodzić z dziećmi do przestrzeni wspólnej, z zachowaniem zasady – 1 rodzic z dzieckiem/dziećmi lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem/dziećmi 1,5m, przy czym należy przestrzegać wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

5. Zabronione jest przyprowadzanie dzieci przez osoby chore lub przebywające na kwarantannie.

6. Jeżeli dziecko wykazuje oznaki osoby chorej pracownik ma prawo odmówić przyjęcia dziecka do placówki i poinformować rodzica o konieczności udania się na konsultacje lekarskie. W przypadku podejrzenia zarażenia nauczyciel lub dziecko musi być natychmiast odizolowane oraz musi zostać poinformowany rodzic i dyrektor placówki.

7. Dziecko nie zabiera ze sobą niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek.

8. Dziecko w czasie pobytu w przedszkolu objęte jest stałym dozorem i opieką nauczyciela lub upoważnionego pracownika przedszkola. 

9. Sala, w której przebywają dzieci jest wietrzona co najmniej raz na godzinę, w czasie przerw w zajęciach, a także w miarę potrzeby w trakcie zajęć.

10. Wszystkie pomieszczenia w przedszkolu są regularnie dezynfekowane.

11. Dziecko, które korzysta z toalety pod nadzorem nauczyciela dezynfekuje ręce zgodnie z umieszczoną przy umywalkach instrukcją.

Pozostałe regulacje są zgodne z Wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z 25 sierpnia 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.


Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

3 III 2020

 

           Trzeciego marca w Szkole Podstawowej nr 31 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy odbyła się Bydgoska Olimpiada Przedszkolaków „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Nasze przedszkole reprezentowało dziesięcioro dzieci z najstarszej grupy: Wiktoria Kunek, Emilia Klewinowska, Julia Grochowska, Anna Ściesińska, Marta Tomaszewska,  Lena Myk, Daniel Pacanowski, Maksymilian Michałek, Franciszek Szczepiński i Maciej Szmelter.

Olimpiada rozpoczęła się od powitania gości, przedstawienia drużyn i uroczystego złożenia ślubowania przez zawodników. Następnie drużyny wzięły udział we wspólnej rozgrzewce. W sportowych zmaganiach towarzyszyli nam znani bydgoscy sportowcy oraz uczniowie i nauczyciele ze szkoły. Drużynom  gorąco kibicowali rodzice. Na małych sportowców czekało 15 konkurencji.  „Pszczółki” zajęły czwarte miejsce na czternaście drużyn.  Zwycięskie  drużyny otrzymały dyplomy, medale i nagrody rzeczowe. Na zakończenie uczestnicy mieli okazję obejrzeć pokazy judo, taekwondo, sekcji siatkarskiej i grupy tanecznej.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i wspólną zabawę oraz gratulujemy małym sportowcom.

Olimpiada matematyczna

3 – 4 III 2020

       Nasze Przedszkolaki wzięły udział w kolejnej, V edycji Olimpiady Matematycznej zorganizowanej przez Przedszkole Samorządowe z oddziałami integracyjnymi w Koronowie. Panie wychowawczynie jak zwykle dokonały eliminacji spośród wszystkich dzieci w swoich grupach i zgodnie z zasadami konkursu wybrały po czworo dzieci z poszczególnych grup. Celem olimpiady było m. in. rozwijanie logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, a także kształtowanie odporności emocjonalnej do pokonywania trudności i rywalizacji. Jak co roku, tak i tym razem przedszkolakom powiodło się bardzo dobrze, jedynie Żabki nie stanęły na podium, jednak rywalizacja była wyrównana!!!

 

BIEDRONKI – II miejsce w kategorii 3-latki

drużyna w składzie: Radowit Bosacki, Piotr Chmara, Oliwia Goś, Helena Kmieć

 

KRASNALE – II miejsce w kategorii 4-latki

drużyna w składzie: Mikołaj Boroński, Alicja Grodzka, Karolina Kawka, Antonina Nowakowska

 

ŻABKI – 5-latki

drużyna w składzie: Łucja Górska, Tomasz Izdebski, Marta Łaszkowska, Tomasz Priebe

BRAWO!!!

 

Bal karnawałowy

21 II 2020

„Każde dziecko duże małe, lubi bale w karnawale.

Można zmienić się w królewnę, w królewicza można też,

są cyganki, wróżki, żabki, jest i batman, jest i jeż”.

         Karnawał to radosny czas zabaw i świętowania. My również poddaliśmy się tej atmosferze i 21 lutego zorganizowaliśmy bal karnawałowy w naszym przedszkolu. Panie wychowawczynie udekorowały salę taneczną, tym samym wprowadzając wszystkich w wesoły nastrój. Barwne stroje dzieci sprawiły, że każdy miał ochotę na zabawę. Na bal przybyły nie tylko Królewny, Wróżki i Czerwone Kapturki ale także Piraci, Kowboje, Policjanci i Indianie. Był także czas na konkursy i zabawy oraz słodki poczęstunek. Dodatkowo dzieci miały okazję do upamiętnienia swoich bajkowych wizerunków w trakcie sesji zdjęciowej przeprowadzonej przez naszą zaprzyjaźnioną Panią Fotograf.

Warsztaty PIZZA

14 II 2020

         Organizujemy w naszym przedszkolu różne warsztaty i spotkania, by urozmaicić dzieciom zajęcia edukacyjne, rozwijać ich umiejętności i talenty. W związku z tym, że 9 luty uznawany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy, również my poddaliśmy się tej pokusie i w dniu 14 lutego zorganizowaliśmy z udziałem zewnętrznej firmy warsztaty robienia pizzy. Dzieci miały okazje poznać sposób powstawania pizzy od wyrobienia ciasta, poprzez samodzielny dobór ulubionych składników, po wypiek, aż wreszcie oczekiwaną konsumpcję. Jako że były to dodatkowo Walentynki, niektóre pizze przybrały kształt serc. Warsztaty okazały się świetnym pomysłem, gdyż dzieci były bardzo zaangażowane w pracę i z dumą jadły swoje pizze, niektóre zaś zabrały do domu, by pochwalić się rodzicom.

Dzień Babci i Dziadka

23 I 2020

         Kultywowanie tradycji i zwyczajów w naszym przedszkolu odgrywa bardzo ważną rolę. Z tego względu już po raz kolejny zorganizowaliśmy uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziadkowie tłumnie przybyli do przedszkola, by obejrzeć swoje pociechy w prezentacji z okazji tego święta. W tym roku maluchy zabrały swoich ukochanych dziadków w podróż dookoła świata. Biedronki zaprosiły więc do Afryki tańcem do piosenki „Waka, waka”. Żabki – kowboje i kowbojki – przeniosły wszystkich do Ameryki wykonując taniec kowbojski. Niedźwiadki zaprezentowały moc egzotycznych zwierząt w tańcu do piosenki „Idziemy do ZOO”. Pszczółki w dostojnym tańcu „Tarantella Neapolitana” wzbudziły zachwyt, zaś na podsumowanie Krasnale odśpiewały piosenkę „U babci jest słodko”. Przedstawienie zakończyło się odśpiewaniem wspólnego „Sto lat”. W dalszej części przedszkolaki zaprosiły dziadków do swoich sal i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Dzień rozpoczął się entuzjastycznie w oczekiwaniu na niezwykłych gości, a zakończył się wzruszająco i radośnie.

Wizyta alpak

14-15 I 2020

         Z początkiem nowego roku nasze przedszkole odwiedziły alpaki. Właścicielka zwierząt, pani Eliza Kowalska-Gabrysiak, przeprowadziła zajęcia z alpakoterapii, które miały na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy dziećmi, a zwierzętami. W trakcie spontanicznej zabawy (pod kierunkiem prowadzącego animaloterapeuty) dzieci przyzwyczajały się do kontaktu ze zwierzętami, głaskały je, wydawały polecenia. Zajęcia, pozwoliły przełamać lęki i pobudziły dzieci do aktywności, a także dostarczyły pozytywnych emocji i satysfakcji z obcowania ze zwierzętami.

Wigilia

20 XII 2019

         Dzień przedszkolnej Wigilii tym razem następił w piątek 20 grudnia. Wszystkie grupy o wyznaczonej godzinie zebrały się przy biało nakrytym stole w swoich salach. Rodzice zadbali o świąteczny poczęstunek, zaś wychowawcy o dekorację sal i stołów. Wszystkie dzieci, także odświętnie ubrane zaczęły, jak tradycja nakazuje, od dzielenia się opłatkiem. Potem nastąpił czas poczęstunku i śpiewania kolęd. Ku zdumieniu wszystkich, dzieci odwiedził Gwiazdor, którego zaprosiła do nas jedna z mam. Była to niespodzianka nie tylko dla dzieci ale również wszystkich pracowników przedszkola. Dzieci otrzymały prezenty, więc nastąpił czas upragnionej zabawy.

Jasełka

19 XII 2019

         W tym roku Jasełka przygotowane z udziałem wszystkich dzieci z przedszkola przeplatane kolędami i piosenkami świątecznymi odbyły się tylko w gronie przedszkolnym. Dzieci w specjalnie przygotowanych strojach odegrały rolę Świętej Rodziny szukającej schronienia i towarzyszące im okoliczności. W rolę Józefa i Maryi wcieliły się najstarsze Przedszkolaki z grupy Pszczółek. Każda z grup zaprezentowała się w oryginalnych wykonaniach muzyczno-tanecznych zachwycając widzów. Pan Dyrektor złożył wszystkim przybyłym najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt. Występ zakończony był uroczym tańcem najmłodszych Przedszkolaków z grupy Biedronek. Jasełka przygotowane przez przedszkolaków wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i wywołały uśmiechy na twarzach widzów.

Mikołajki

6 XII 2019

         Zgodnie z kilkuletnią tradycją, w naszej szkole przedstawiciele Rady Rodziców przebierają się za Mikołaja i jego pomocników przybywając do dzieci ze słodkimi upominkami. Tak też było i w tym roku. Dzieci w podziękowaniu dla Mikołaja zaśpiewały piosenki. Mikołaj obiecał więc, że za rok też przybędzie – oczywiście, gdy dzieci będą grzeczne ;-).

Andrzejki

27 XI 2019

         Jak mówi jedno z przysłów „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”. O tym miały szansę przekonać się również nasze przedszkolaki w dniu magicznych wróżb i tajemniczych zabaw.  Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, a nawet lania wosku!  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy muzyce. Przedszkolaki raczyły się również słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, a dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Dzień Pluszowego Misia

25 XI 2019

         25 listopada już po raz kolejny w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie było chyba w tym dniu przedszkolaka, który przyszedłby bez swojego przyjaciela Misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich po bardzo duże. Panie Wychowawczynie przygotowały dla swoich podopiecznych ciekawe zajęcia z misiami w roli głównej. Nie zabrakło także tradycyjnego przemarszu z misiami po szkole. Był to wesoły dzień pełen radości, uśmiechu i przytulania…

Konkurs wokalno – artystyczny

o tematyce patriotycznej

13 XI 2019

          Zgodnie z realizacją jednego z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020, czyli – Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych – nasze przedszkole podjęło się organizacji konkursu wokalno – artystycznego. Przystąpiło do niego prawie trzydziestu chętnych z podziałem na kategorie wiekowe. Dzieci zaprezentowały się w wierszach i piosenkach patriotycznych zdobywając gromkie brawa publiczności. Efekty przedstawiają się następująco:

3,4-latki

I MIEJSCE – Liliana Donarska

II MIEJSCE – Alicja Tyburska

III MIEJSCE – Aleksandra Górska

Wyróżnienie: Alicja Grodzka

5-latki

I MIEJSCE – Julia Kunert

II MIEJSCE – Łucja Górska

III MIEJSCE – Lena Czechowicz

6-latki

I MIEJSCE – Anna Ściesińska

II MIEJSCE – Tymon Bosacki

II MIEJSCE – Franciszek Szczepiński

III MIEJSCE – Lena Myk

Wyróżnienie: Lena Pastalska

Wyróżnienie: Marcel Polasik

BERGOVIA CUP

27 X 2019

         W niedzielę w hali sportowo – widowiskowej Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy odbyły się II Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przedszkolaków w Piłce Nożnej. Nie mogło nas tam zabraknąć. Zgodnie z regulaminem w zawodach wzięły udział przedszkolaki z rocznika 2013 i 2014. Nasze przedszkole reprezentowali: Milan Antonik, Tymon Bosacki, Marta Golimowska, Maksymilian Michałek, Oleg Olszewski, Daniel Pacanowski, Tomasz Priebe, Marcel Polasik, Gabriel Socha, Franciszek Szczepiński. Emocje sięgały zenitu! Co prawda nie udało się powtórzyć zeszłorocznego zwycięstwa rocznika 2012,  jednak mali piłkarze rywalizowali zacięcie, czego efektem było zajęcie 7 miejsca na 16 drużyn przedszkolnych. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i doping oraz trenerom Olimpii Wtelno za nieocenione wsparcie w przebiegu turnieju. Dzieciom gratulujemy tak wspaniałego wyniku, byliście SUPER!!! 

https://www.se.pl/bydgoszcz/mistrzostwa-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego-2019-tak-w-pilke-nozna-graja-przedszkolaki-zdjecia-aa-9J26-H1U5-8h9N.html

http://www.radiopik.pl/2,81831,przedszkolaki-graly-w-pilke-nozna-ale-byly-zawod

https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,25346057,bergovia-cup-pilkarski-turniej-przedszkolakow-w-immobile-luczniczka.html

https://pl-pl.facebook.com/Bergovia.Akademia.Sportu/

https://bydgoszcz.tvp.pl/1869800/sport

Pasowanie na Przedszkolaka

25 X 2019

          W piątkowe popołudnie odbyła się wielka uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to ekscytujący dzień nie tylko dla przedszkolaków, które w tym roku szkolnym po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkolaka ale także dla wszystkich innych dzieci. W uroczystości towarzyszyli dzieciom najbliżsi, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, którzy tłumnie przybyli podziwiać swoje pociechy. Po prezentacji artystycznej, Pan Dyrektor dokonał pasowania przez dotknięcie ramienia ogromnym ołówkiem, którego dzieci trochę się początkowo obawiały ale po krótkiej chwili już wszystkie chciały być dotknięte zaczarowanym ołówkiem. Panie zaś wręczyły swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy. Wszyscy z uśmiechem na twarzy pięknie się żegnali, ciesząc się na poniedziałkowe, nowe spotkanie w przedszkolu i nową przedszkolną przygodę.

Kasztanobranie

         W tym roku nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Kasztanobranie”. Akcja ta zakończyła się sukcesem, gdyż przedszkolaki wraz z rodzicami uzbierali 462 kilogramy kasztanów. Wszystkie przedszkolaki biorące aktywny udział w akcji otrzymały symboliczne nagrody. Środki pieniężne, które udało nam się tym sposobem zgromadzić przeznaczymy na zakup nagród dla przedszkolaków w konkursach planowanych w tym roku szkolnym. Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom!

Święto Dyni

20 X 2019

 

         Nasza szkoła wraz z Zakładem Sadowniczym Klimkiewicz oraz Ochotniczą Strażą Pożarną z Wtelna włączyła się w przygotowanie imprezy zorganizowanej dla lokalnej społeczności pt. „Święto Dyni”. Atrakcji było co nie miara. Zaczynając od zabaw i konkursów dla dzieci i dorosłych, po występ szkolnego zespołu „Black Hawk” i pyszne przetwory z dyni, na relaksie przy ognisku kończąc. Pogoda i humory dopisały co złożyło się na udany dzień.

VII Spartakiada Przedszkolaka

18 X 2019

        W piątkowe popołudnie, kolejny rok z rzędu nasze przedszkolaki wzięły udział w gminnych zawodach sportowych organizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koronowie. Jak zawsze towarzyszyły temu wydarzeniu ogromne emocje i entuzjazm, który udzielił się nie tylko dzieciom i opiekunom ale również rodzicom, którzy licznie i gorąco kibicowali swoim pociechom. Dla trzech naszych drużyn eliminacje zakończyły się na podium:

W kategorii 4-latków, I MIEJSCE zajęły KRASNALE w składzie:

Liliana Donarska

Estera Liberda

Aneta Ziemer

Jakub Adamiec

Mikołaj Boroński

Oliver Półrolnik

W kategorii 5-latków, II MIEJSCE zajęły ŻABKI w składzie:

Marta Golimowska

Natalia Klewinowska

Marta Kuzdralińska

Julia Sadkowska

Maja Tamas

Tomasz Izdebski

Tomasz Priebe

W kategorii 6-latków, II MIEJSCE zajęły PSZCZÓŁKI w składzie:

  Antonina Bagniewska

Julia Grochowska

Lena Zbyszewska

Maksymilian Michałek

                                                           Daniel Pacanowski

                                                               Franciszek Szczepiński

https://www.koronowo.pl/sport-organizacje/sport-organizacje-aktualnosci/3158-za-nami-vii-spartakiada-przedszkolaka

Zajęcia otwarte „Kukiełka owocowo – warzywna”

10 X 2019

  

      Wyjątkowych dni w naszym przedszkolu jest wiele. Ten również należy zaliczyć do tej kategorii, a to dlatego, że nie tylko był udany ale i ciekawy. Spotkał się z entuzjazmem rodziców i dzieci. Rzadko się zdarza, aby dzieci miały okazję zrobić coś wspólnie z rodzicami w przedszkolu. Dlatego właśnie postanowiliśmy zachęcić rodziców do wspólnego działania wraz z dziećmi i …. udało się! Jednak powiedzieć należy więcej, że nie tylko się udało ale też wyszło wspaniale!!! Efekt pracy w postaci owocowo – warzywnych cudaków mówi sam za siebie.

Dzień Przedszkolaka

20 IX 2019

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

  20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w salach przedszkolnych. Potem nastąpił symboliczny marsz z kolorowymi balonami i chorągiewkami wokół terenu szkoły. Pogoda nam dopisała więc tym bardziej było wesoło. Po spacerze dzieci miały również okazję do słodkiego poczęstunku, by prawdziwie słodko uczcić ten dzień. Radość i śmiech dzieci świadczyły o wspaniałej zabawie.

Otwarcie placu zabaw

16 IX 2019

         W dniu 16 września nastąpiło uroczyste otwarcie do użytku placu zabaw przy naszej szkole. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Koronowa Pan Piotr Kazimierski, Proboszcz Parafii p.w. Św. Michała Archanioła Ks. Jarosław Radzikowski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Pan Artur Koper, przedstawiciel firmy stolarsko-budowlanej Pan Mateusz Zygowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Pani Katarzyna Jeżewska, oraz nauczyciele i dzieci. Wszystkich zebranych powitał, Dyrektor Szkoły Pan Cezary Bosacki. Kolorowy i bezpieczny sprzęt, zlokalizowany na placu zabaw, pozwoli dzieciom urozmaicić czas kontaktu z rówieśnikami. Najmłodsi mogą korzystać: ze zjeżdżalni, huśtawek, karuzeli, skoczków oraz piaskownicy. Dla opiekunów latorośli umieszczono ławki. Dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście dokonali przecięcia wstęgi. Po uroczystym przecięciu wstęgi ks. Proboszcz poświęcił wszystkie urządzenia zamontowane na placu zabaw. Głos zajęła także Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Katarzyna Jeżewska. Na zakończenie Dyrektor Szkoły podziękował wszystkim zaangażowanym w dzieło utworzenia placu zabaw, a dzieciom życzył, by ten plac służył długo i bezpiecznie. Na chwilę w dziecięcy świat przenieśli się wszyscy uczestnicy spotkania, testując nowe urządzenia. Dalszy scenariusz dnia napisały już dzieci, które z radością bawiły się  na kolorowych drabinkach, zjeżdżalni i huśtawkach.

Rok szkolny 2018/2019


Zajęcia adaptacyjne

26 VIII – 29 VIII 2019

         Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód. Zajęcia miały na celu pokazanie dziecku, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami. W dniach 26.08 – 29.08.2019r. odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci 3 i 4 letnich w naszym przedszkolu. Zajęcia prowadziły panie Sylwia Właśniak i Sandra Porzych, w dwóch salach. Dzieci przychodziły i uczestniczyły w zajęciach wraz z rodzicami.  Aby maluch dobrze czuł się w przedszkolu, trzeba go odpowiednio nastawić i przygotować. Temu służyły właśnie zajęcia adaptacyjne. Dzięki nim maluchy miały szansę poznać nie tylko samo miejsce, ale również opiekunów oraz rówieśników, z którymi będą przebywali. Po uczestniczeniu w zajęciach adaptacyjnych, dzieci we wrześniu będą czuły się bezpieczniej i odważniej stawią czoło, nowej i trudnej dla nich sytuacji. Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych, zwiększyły szansę, aby stać się uśmiechniętym i odważnym przedszkolakiem. Podczas spotkań rodzice otrzymali wskazówki i rady, które miały pomóc dziecku w adaptacji .

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

14 VI, 17 VI 2019

         Wszystko co dobre szybko się kończy… i tak nadszedł czas pożegnań i rozstań… Najbardziej dzień zakończenia roku szkolnego przeżyły najstarsze przedszkolaki, czyli 6-latki z grupy „Biedronek” i „Krasnali”. Przed nimi nowy rok szkolny, tym razem nie w przedszkolu, a w pierwszej klasie. Pozostali również uronili łezkę smuteczku, by pożegnać się z przedszkolem na czas wakacji i powitać rok szkolny w nowej, starszej grupie. Były występy dzieci, dyplomy i kwiaty, a wszystko działo się w atmosferze refleksji nad tym co się udało i dumy z naszych małych pociech, które dzielnie przebrnęły przez cały rok, z nadzieją w sercu na kolejny jeszcze bardziej owocny.

Konkurs wokalno-artystyczny

6 VI 2019

    Kolejny raz w naszym przedszkolu odkrywaliśmy młode talenty. Tym razem dzieci prezentowały swoje zdolności śpiewając, tańcząc, recytując, a także wykonując eksperymenty. Bogactwo wykonań sprawiło, że jury miało naprawdę trudne zadanie. Wszystkie dzieci doskonale przygotowały się do swoich prezentacji, za co otrzymały gromkie brawa oraz dyplomy i drobne nagrody. Jednak jak to w konkursach bywa zawsze trzeba wybrać tych, którzy szczególnie na wyróżnienie zasłużyli. Oto wyniki:

W kategorii 3-4 latków

I miejsce – Aneta Ziemer

II miejsce – Liliana Donarska

III miejsce – Julia Kunert

wyróżnienie – Patrycja Litewka

nagroda specjalna – Kamil Banach

W kategorii 5-6 latków:

I miejsce – Zofia Sieracka

II miejsce – Tymon Bosacki

III Miejsce – Blanka Piotrowska

Wyróżnienie – Julia Dybiona

nagroda specjalna – Julia Banach

Gratulujemy !!!

Piknik Rodzinny

31 V 2019

         Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Dziecka to święta, które w naszym przedszkolu obchodzimy pod wspólnym hasłem jako Święto Rodziny. W tym celu w ostatni dzień majowy zaprosiliśmy nasze przedszkolne rodziny na Piknik Rodzinny. Zaczęło się uroczystym występem przedszkolaków, które w zabawnej historyjce przedstawiły jak to tato poznał mamę. Następnie wręczyły własnoręcznie wykonane upominki swoim rodzicom. Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę. Dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, gra terenowa, malowanie twarzy, lody, wata cukrowa i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców to coś co dzieci lubią najbardziej…. I wszystko byłoby wspaniale, gdyby niesprzyjająca deszczowa pogoda nie wygoniła nas do szkoły…. Ale i wtedy zorganizowaliśmy się tak, by skorzystać chociaż z części przygotowanych atrakcji i tak jak pan dyrektor powiedział: „Ten dzień zostanie zapamiętany nie przez deszcz, a mimo deszczu…” A to dlatego, że rodzice przedszkolaków też stanęli na wysokości zadania i w ramach prezentu dla swoich pociech przygotowali występy artystyczne godne prawdziwych artystów. Rodzice z grupy Krasnali porwali wszystkich do uciekającego pociągu piosenką „Jedzie pociąg z daleka”, rodzice „Pszczółek” zaśpiewali „Pszczółkę Maję”, rodzice „Żabek” zaprezentowali utwór „Była sobie żabka mała”, rodzice „Niedźwiadków” zaś zatańczyli do utworu „Chocolate”. Najwięcej śmiechu wywołał występ rodziców z grupy „Biedronek”, którzy zaprezentowali utwór Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Dla wszystkich rodziców – BRAWO!!! Bardzo dziękujemy również Radzie Rodziców, która pomogła nam w zorganizowaniu tego dnia.

                                                    Warsztaty świecowe

                  15 V 2019

         Świeca jest źródłem światła, stanowi także najczęściej spotykaną ozdobę w każdym domu. Dlaczego więc nie wykonać jej samemu? Nadać jej własny zapach i urok? Przedszkolaki przeniosły się więc na egzotyczne plaże, gdzie wśród kolorowych piasków, kamyków i muszli o wielorakich kształtach wybrały takie, by stworzyć własnoręcznie unikalne kompozycje świec, wzbogacone ponadto suszonymi owocami, kwiatami i wspaniałymi zapachami.

 

 Piękny i fascynujący świat zwierząt egzotycznych

10 V 2019

 

          Z ogromną przyjemnością nasze przedszkolaki wzięły udział w żywej lekcji przyrody, która odbyła się na terenie szkoły. Odwiedził nas hodowca gadów, owadów i pajęczaków. Zaprezentował skorpiony, karaczany, agamy, liśćce i mnóstwo innych gatunków zwierząt egzotycznych. Dzieci bez żadnego strachu oglądały i dotykały kameleona, straszyki, patyczaki. Było to ciekawe spotkanie, które dzieci odebrały z wielkim entuzjazmem.

Przedszkolny turniej sportowy

7 IV 2019

Dnia 7 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna, bo już trzecia edycja Przedszkolnego turnieju sportowego. Przedszkolaki wraz ze swoim rodzeństwem i rodzicami mierzyli siły w różnorodnych konkurencjach sportowych. Punkty za poszczególne konkurencje przyznawane były w postaci cukierków, które później dzieci otrzymały w ramach nagrody. Ponadto wszyscy mieli okazję pobawić się wspólnie w zabawach z chustą animacyjną oraz zabawach taneczno-ruchowych. Tego dnia nie było przegranych, wszyscy biorący udział otrzymali również pamiątkowe medale. Przedstawiciele Rady Rodziców przygotowali dla zawodników słone i słodkie przekąski, tak by każdy miał siłę przetrwać do finału. Rodzice wręczyli również prezenty dla przedszkolaków – sprzęt sportowy do zabaw na świeżym powietrzu, by umilić im czas zabaw w trakcie codziennych wyjść. Niespodzianką podsumowującą zmagania sportowe były rozegrane przez rodziców mini mecze piłki nożnej. Wszyscy zmęczeni lecz zadowoleni zakończyli zabawę.

Pierwszy Dzień Wiosny

21 III 2019

         Wesoło i kolorowo zrobiło się wokoło! Wiosna przywitała nas iście wiosenną pogodą. Przedszkolaki zaś powitały wiosnę wierszami prezentując swoje umiejętności recytatorskie w konkursie pt. „Wiosna w poezji dziecięcej”. Uwieńczeniem dnia był wiosenny spacer wokoło szkoły z chorągiewkami w rękach i wiosennymi okrzykami na ustach! A to wszystko w towarzystwie niezwykłych postaci, w które wcieliły się nasze wolontariuszki – Katarzyna Kowalska, Oliwia Liberda, Julia Łukasik, Iga Rzepka i Zofia Tamas, za co im bardzo dziękujemy.

Wyniki konkursu recytatorskiego pt. “Wiosna w poezji dziecięcej”:

 •  w kategorii 3-4 latków

I miejsce – Liliana Donarska

II miejsce – Marta Kuzdralińska

III miejsce – Lena Czechowicz

wyróżnienie – Szczepan Kraśkiewicz

 • w kategorii 5-latków

I miejsce – Anna Ściesińska

II miejsce – Wiktoria Kunek

III miejsce – Julia Grochowska

wyróżnienia – Tymon Bosacki, Franciszek Szczepiński, Michał Walkowiak

 • w kategorii 6-latków

I miejsce – Marcelina Goś

II miejsce – Magdalena Szmelter

III miejsce – Zofia Sieracka

wyróżnienia – Gabriel Jarmaków, Michał Tomaszewski, Marta Warszawska

Projekt – PIENIĄDZE

       W minionym tygodniu realizowaliśmy w grupie Biedronek projekt dotyczący pieniędzy. Poszukiwaliśmy odpowiedzi między innymi na takie pytania jak: Skąd biorą się pieniądze? Jaka jest historia pieniędzy? Jak wyglądają? Po co i jak oszczędzać? Dzięki naszej działalności badawczej, ciekawym książkom i filmom dowiedzieliśmy się gdzie produkuje się pieniądze i jak wygląda zawód mincerza. Próbowaliśmy nawet sami wybijać monety. Oglądaliśmy walutę naszego kraju, a także zagraniczne monety i banknoty. Zaprojektowaliśmy także swoje własne banknoty, a w toku licznych dyskusji i wymiany doświadczeń dowiedzieliśmy się jak możemy oszczędzać i na co wydać nasze pieniądze.

Olimpiada matematyczna

19 – 20 II 2019

       Nasze dzielne przedszkolaki wzięły udział w kolejnej już, IV edycji Olimpiady Matematycznej zorganizowanej przez Przedszkole Samorządowe w Koronowie. Zanim jednak do tego doszło, panie wychowawczynie dokonały eliminacji spośród wszystkich dzieci w swoich grupach i zgodnie z zasadami konkursu wybrały po czworo dzieci z poszczególnych grup. Celem olimpiady było m. in. rozwijanie logicznego myślenia, orientacji przestrzennej, a także kształtowanie odporności emocjonalnej do pokonywania trudności i rywalizacji. Jak co roku, tak i tym razem przedszkolakom powiodło się znakomicie!!! Co widać poniżej….

NIEDŹWIADKI – III miejsce

drużyna w składzie: Mikołaj Boroński, Liliana Donarska, Patrycja Litewka, Antonina Nowakowska

ŻABKI – I miejsce

drużyna w składzie: Marta Golimowska, Łucja Górska, Tomasz Izdebski, Natalia Klewinowska

PSZCZÓŁKI – II miejsce

drużyna w składzie: Tymon Bosacki, Lena Myk, Zuzanna Nowińska, Anna Ściesińska

KRASNALE – I miejsce

drużyna w składzie:Kai Dziamski, Emilia Klewinowska, Franciszek Szczepiński, Michał Walkowiak

BRAWO!!!

Dzień Babci i Dziadka

12 II 2019

         Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci ale również dla babć i dziadków ze względu na towarzyszące uśmiechy i łzy wzruszenia. W tym roku przedszkolaki połączyły swoje siły z uczniami klas I – III i przygotowały wspólny występ z  okazji tego święta. Babcie i dziadkowie 12 lutego 2019r. licznie przybyli do szkoły na zaproszenie swoich wnucząt. Uroczystość poprowadziła uczennica klasy VI – Nadia Kaszuba. Pan Dyrektor powitał wszystkich przybyłych, składając z tej okazji najlepsze życzenia. Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze przedszkolaki z grupy „Niedźwiadki” w piosence z improwizacją ruchową pt.„Babcia i dziadek”, a zaraz po nich „Żabki” w tanecznym repertuarze piosenki pt. „Cza cza dla babci i dziadka”. „Moja babcia i mój dziadek to wspaniali są dziadkowie…” – tak śpiewały we wspólnej prezentacji „Pszczółki” i „Krasnale”. Pierwszaki zademonstrowały swoje umiejętności wokalno-instrumentalne w utworze pt. „Mówię Wam”. Najstarsi aktorzy – uczniowie klasy III przedstawili inscenizację pt. „Dwanaście miesięcy” życząc wszystkim pomyślnego i szczęśliwego roku. Wisienką na torcie okazały się występy taneczne dziewcząt i chłopców z grupy „Biedronki”, w układach choreograficznych „Babuszki staruszki” oraz „Grek Zorba”, za co otrzymały wraz z wychowawczynią wyjątkową pochwałę od Pana Dyrektora. Podsumowaniem występów była prezentacja uczniów klasy II w montażu słowno-muzycznym o babci i dziadku. Jak na tradycję przystało nie mogło się odbyć bez własnoręcznie wykonanych upominków, które dzieci wręczyły swoim dziadkom na koniec spotkania.

Bal karnawałowy

11 I 2019

To był prawdziwy ubaw. Tego dnia do przedszkola przybyły królewny, wróżki, motylki, biedronki a także policjanci, strażacy, rycerze, piraci i wiele, wiele innych postaci. Był to dzień należący z pewnością do najbardziej kolorowych i radosnych dni. Dzieci dały upust swojej energii w swobodnych tańcach, bawiły się wesoło i z entuzjazmem reagowały na kolejne zabawy taneczne zorganizowane przez swoje panie. Dzieci nie miały czasu na nudę, gdyż starsze koleżanki ze szkoły przybyły, by pomóc zaangażować i ośmielić wszystkie dzieci do tańca, za co im bardzo dziękujemy. Był też czas na słodki poczęstunek. By upamiętnić pięknie przebrane dzieci nasza zaprzyjaźniona Pani Fotograf, która przybyła tego dnia do przedszkola, wykonała zdjęcia grupowe i indywidualne poszczególnym dzieciom, które będzie można wkrótce zakupić.

Warsztaty gipsowe

8 I 2019

Przedszkolaki wzięły udział w zorganizowanych w przedszkolu warsztatach gipsowych. Każde z dzieci otrzymało swój pojemnik do wymieszania gipsu, a następnie foremki do odlewów. Zadaniem dzieci było wykonanie dwóch odlewów. Po ich wyschnięciu dzieci zajęły się malowaniem i ozdabianiem swoich misiów i zajączków. Była do doskonała forma pracy, w której dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem. Miały okazję wyrazić swoje emocje oraz w ciekawy sposób rozwijać talenty plastyczne.

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

21 XII 2018

         W tym roku nasze zdolne przedszkolaki z grupy Krasnali przygotowane pod kierunkiem pani Lidii Mindak zaprezentowały się na uroczystym apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia w tradycyjnych Jasełkach. Przejęte ilością zgromadzonych widzów dzielnie grały swoje role i śpiewały kolędy. Pozostałe przedszkolaki wraz ze swoimi paniami również włożyły ogrom pracy i zaprezentowały się w jakże ciekawych wystąpieniach wokalnych i tanecznych. Wszystko oczywiście opiewało o tematykę Świąt Bożego Narodzenia. Cały występ wzruszył wszystkich zgromadzonych, a dzieci zebrały zasłużone brawa.

Wigilia

20 XII 2018

        Wigilia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Również w naszym przedszkolu od samego rana pomagały swoim paniom w przygotowaniach. Bardzo chętnie nakrywały do stołu, były uśmiechnięte i radosne. Wszystkie dzieci wraz ze swoimi paniami dzieliły się opłatkiem i składały sobie najlepsze życzenia. Potem odwiedzały się wzajemnie w poszczególnych grupach i dalej życzyły wszystkiego co najlepsze. Gdy zasiadły do wspólnego posiłku zachowywały się elegancko i grzecznie jak to w tym dniu na prawdziwego przedszkolaka przystało. Emocje dały swój upust dopiero, gdy okazało się że odwiedził je Gwiazdor. Zdumione zaglądały pod choinkę i z wielkimi oczyma szukały upominku dla siebie. Radość ogarnęła je przy rozpakowywaniu zabawek i już do końca dnia nie chciały bawić się niczym innym.

Odwiedziny Mikołaja

6 XII 2018

         Nas też odwiedził Mikołaj. Przedstawiciele Rady Rodziców wraz z Mikołajem przybyli do przedszkola, by wręczyć dzieciom słodkie upominki z okazji Mikołajek. Były śpiewy, uśmiechy i wspólne zdjęcia, a dzieci zadowolone, że i o nich pamiętał Mikołaj.

Wycieczka do zakładu “Sopel”

5 XII 2018

         Przedszkolaki z grupy Krasnali i Pszczółek wybrały się na wycieczkę do zakładu produkcyjnego „Sopel” w Bydgoszczy. Przy tej okazji poznały i zobaczyły kolejne etapy wykonywania bombek i innych szklanych ozdób. Ponadto każde z dzieci otrzymało gotową ozdobę oraz bombkę z możliwością ozdobienia jej w domu.

Dzień Pluszowego Misia

23 XI 2018

         „Jadą, jadą misie…”, który z przedszkolaków nie zna tej jakże popularnej piosenki… Nasze przedszkolaki uczciły Dzień Pluszowego Misia śpiewając tę piosenkę w trakcie symbolicznego przemarszu przez szkołę. Ponadto rysowały, kolorowały, wyklejały i zdobiły misie w czasie zajęć przedszkolnych. Poznały też historię powstania pluszowego misia. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Pasowanie na przedszkolaka

26 X 2018

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie DSC_0162-300x200.jpg

Dzień Przedszkolaka

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 21908263_1790868624286796_885161376_o-300x169.jpg

Rok szkolny 2017/2018


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie piknik-rodzinny-300x115.jpgV Piknik Rodzinny

19 VI 2017

          Jak co roku spotkaliśmy się w ogrodzie przedszkolnym aby uczcić Święto Rodziny. Tego dnia teren przedszkolny stał się szczególnym miejscem, innym niż zwykle, miejscem zabawy i rozrywki dla dzieci. Rozpoczęto od występów przedszkolaków z wszystkich grup przedszkolnych. Po części artystycznej nadszedł czas na korzystanie z przygotowanych atrakcji. Można było skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni oraz zamku czy trampoliny. Nie zabrakło również zabaw z klaunem oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez chętnych rodziców. Był to bardzo mile spędzony czas.

Akcja „Rodzice –przedszkolakom”

24 V 2017

         Rada Rodziców Zespołu Szkół we Wtelnie zorganizowała dla przedszkolaków spotkanie z:
POLICJĄ, RATOWNIKIEM MEDYCZNYM oraz STRAŻAKAMI. Dzieci podzielono na grupy a następnie odbyły się pogadanki na temat pracy wymienionych zawodów. Na zakończenie dzieci bawiły się przy muzyce z klownem Bobkiem. Każdy przedszkolak otrzymał balonik oraz sok i jabłko.

Warsztaty ekologiczne

         W naszym przedszkolu odbyły się dziś warsztaty ekologiczne. W naszym przedszkolu odbyły się dziś warsztaty ekologiczne. Celem tych warsztatów było rozwijanie świadomości ekologicznej u dzieci. Przedszkolaki segregowały odpady wrzucając je do odpowiedniego pojemnika oznaczonego kolorem. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zabawach zorganizowanych przez panie prowadzące.

Konkurs artystyczno-wokalny

24 IV 2017

      W poniedziałek w naszym przedszkolu odbył się Przedszkolny Konkurs Artystyczno-Wokalny. Celem konkursu było przede wszystkim:

 • rozwijanie zdolności wokalnych dzieci
 • prezentacja umiejętności przedszkolaków
 • próba pokonania nieśmiałości dzieci poprzez publiczny występ
 • rozwijanie umiejętności poprawnej wymowy, właściwej modulacji głosu, jego siły
 • pobudzanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola
 • integrowanie środowisk przedszkolnych.

W konkursie udział wzięły dzieci z naszego przedszkola, które zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe:

 • Dzieci w wieku 3 -4 lata
 • Dzieci w wieku 5 -6 lat

Przyznano nagrody:

Wśród 3-4 latków:

I miejsce – Zofia Sieracka –piosenka  „Praczki”

II miejsce – Gabriel Jarmaków – wiersz „Marzec”

III miejsce – Lena Zdrojewska –piosenka „Stokrotka”

Wyróżnienie: Marcelina Goś –piosenka „Wiosna idzie”

Wśród 5-6 latków:

I miejsce– Zofia Tomaszewska -piosenka „Czekam i czekam”

II miejsce – Natalia Matulewicz -piosenka „Zielona wiosna”

III miejsce – Maciej Tyburski -piosenka „Włoskie wakacje”

Wyróżnienie: Anna Chmara -piosenka „Bursztynek”

Festiwal Wielu Odsłon

26 III 2017

         Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w koncercie „Przedszkolny Galimatias Dziecięcy” zorganizowanym w ramach Festiwalu Wielu Odsłon w Koronowie. Dziewczynkom z grupy KACZUSZKI oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy za obecność.

Powitanie wiosny

21 III 2017

” Mróz pożegnamy, słońce witamy,

już wiosny czas, już czas”

         Jak co roku pierwszego dnia wiosny wyruszamy z naszego przedszkola barwnym pochodem, by pożegnać zimę i powitać wiosnę.  Podczas przemarszu uczestnicy pochodu nieśli barwne kwiaty, gałązki ozdobione bibułą, chorągiewki z napisem „Witaj wiosno”. W trakcie przemarszu dzieci śpiewały piosenki o tematyce wiosennej oraz szukały oznak wiosny.