Przerwa na czytanie

Już kolejny raz uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji promującej czytelnictwo – II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Czytało 210 uczniów ze szkoły podstawowej i 102 przedszkolaki ( 102 maluchy). Młodszym dzieciom, oczywiście czytały panie. Nasz udział w rekordzie to 312 dzieci i młodzieży oraz 16 dorosłych. A co ważniejsze – pokazanie mniej zainteresowanym, że czytanie jest świetną zabawą.

Akcja jest organizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.

W 2020 r. udział w akcji wzięło łącznie 149 851 osób z 874 placówek oświatowych z Polski i 17 ze świata, m.in. z Litwy, Kazachstanu, Portugalii, Czech, Francji!!! Ciekawe, czy pobijemy ten rekord?

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji w czwartek 28.10.2021r. Dziękujemy wszystkim za udział i za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia!