PRZERWA NA CZYTANIE

Już po raz drugi społeczność naszej szkoły wzięła udział w niecodziennej akcji promowania czytelnictwa – V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE. W tym roku odbyła się jej I MIĘDZYNARODOWA EDYCJA. Warunki spowodowane epidemią nie pozwoliły na należyty rozmach, ale na dwóch kolejnych piętnastominutowych przerwach w czwartek 22 października 2020r. zorganizowaliśmy ogólnoszkolne czytanie. Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki lub skorzystali z pakietów przygotowanych przez bibliotekę szkolną. Wśród czytających byli też nauczyciele, którzy czytali na głos młodszym dzieciom. Do bicia rekordu dołączyło się 210 osób z klas 1-8 szkoły podstawowej. Dzięki tej kilkunastominutowej akcji doszło do wymiany spostrzeżeń na temat tego, co młodzież lubi czytać i co oczywiste, do wzrostu wypożyczeń z naszej biblioteki. Dziękujemy Wszystkim za włączenie się w popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.

Akcja jest realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Kampanii Społecznej “Cała Polska Czyta Dzieciom”, zaś jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.