REKOMENDACJE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

Materiały informacyjne dla szkół, przedszkoli i placówek oświatowych dotyczące profilaktyki zdrowotnej

Co musisz wiedzieć o koronawirusie – informacja Ministerstwa Zdrowia

REKOMENDACJE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Apel do RODZICÓW:

prosimy, by nie przysyłać przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;

• jeżeli dziecko nie miało kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;

• jeżeli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, bezzwłocznie należy zawiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Informujemy, że Rodzicom dziecka do 8 roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust.1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (infolinia czynna całodobowo).