Rudolf Czerwononosy?

Dnia 17 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół we Wtelnie po raz kolejny odbyło się spotkanie z muzykami Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć:

·       Panią Zofię – niesamowitą piosenkarkę,

·       Panią Gabrielę – wspaniałą flecistkę,

·       Pana Kacpra – doskonałego akordeonistę.

Tematem przewodnim spotkania były „Święta Bożego Narodzenia”.

Na samym początku Pani Zofia przy akompaniamencie fletu i akordeonu zaśpiewała przepiękną piosenkę świąteczną pt. „Jest taki dzień”. Następnie spośród publiczności wybierani byli kolejno chętni uczniowie, którzy losowali karteczki z tytułami piosenek, a muzycy prezentowali wylosowane utwory. Zagrali między innymi: „Pastorałkę”, „Walc Łyżwiarzy”, „Piękna i Bestia”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Rudolf Czerwononosy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Z kopyta kulig rwie”.

Po tym niesamowitym koncertowaniu Pani Gabriela zaprezentowała uczniom niezwykły instrument dęty, wykonany z metalu, na którym gra na co dzień – flet poprzeczny. Omówiła konstrukcję instrumentu oraz opowiedziała kilka ciekawostek na jego temat.

Na zakończenie Pani Zofia wybrała chętnych uczniów, których zadaniem była gra na dzwonkach i grzechotkach do śpiewanej przez nią piosenki pt. „Rudolf Czerwononosy”.

Spotkanie z muzykami filharmonii było dla uczniów kolejnym interesującym wydarzeniem muzycznym. Ci doskonali artyści zaskoczyli nas swoim fantastycznym repertuarem i niezwykłymi instrumentami. Mam nadzieję, że muzycy szybko nas odwiedzą, ponieważ spotkania z nimi to miło i pożytecznie spędzony czas.

Oscar Weber, klasa VI