Szkolne koło wolontariatu

 

Pierwsze półrocze 2017/2018

 Z okazji Dnia Papieskiego koło wolontariatu ZS we Wtelnie zorganizowało akcję charytatywną pn. “PAPIESKIE KREMÓWKI”. Z pieniążków pozyskanych ze sprzedaży upieczonych przez nas kremówek uzyskaliśmy 863 zł.  Zakupiliśmy zabawki dla dzieci z bydgoskiej onkologii i hematologii.

W dniu 17 listopada wolontariuszki ZS we Wtelnie odwiedziły podopiecznych Fundacji Ostatnia Przystań.  Uczennice przekazały podarunki pieskom staruszkom, zapoznały się z ich potrzebami i warunkami życia.  Już wkrótce w naszej szkole odbędzie się akcja mająca na celu wsparcie tego miejsca będącego ostatnią przystanią dla  zwierząt, które są już za stare, aby ktoś je adoptował i pokochał.

14 grudnia przygotowaliśmy smakołyki. Całkowity dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na wsparcie leczenia i rehabilitacji Klementynki w ramach akcji: “ZOSTAŃ ŚW MIKOŁAJEM KLEMENTYNKI”.  W akcji wykorzystaliśmy również maskotkę Goofiego, z którą można było sobie zrobić zdjęcie i w zamian wrzucić monetę do skarbonki.  Zebraliśmy 454,91 zł.

Zbieramy   nakrętki plastikowe, z których sprzedaży pieniądze trafią   do chorego chłopca.

 

   Drugie półrocze 2016/2017

 

Zorganizowaliśmy zbiórkę pn „Pomóż mi” na rzecz zwierząt ze schroniska. Uczniowie zebrali karmę i produkty dla psów i kotów, które wolontariusze dostarczyli do bydgoskiego schroniska.

Przeprowadziliśmy zbiórkę darów rzeczowych na rzecz Domowego Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Drugi rok z rzędu ogłosiliśmy akcję: Czerwiec miesiącem dzieci i młodzieży z onkologii. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zakup   kolorowych piżamek dla dzieci i młodzieży   z oddziału onkologicznego  i hematologicznego w Bydgoszczy.

Piekliśmy ciasteczka, które następnie dostarczyliśmy w Niedzielę Palmową do bezdomnych, a także zbieraliśmy materiały opatrunkowe dla osoby, która straciła dom.

Tradycyjnie cały rok szkolny zbieraliśmy  nakrętki plastikowe, z których sprzedaży pieniądze trafią  do przewlekle chorych dzieci.

Do wszystkich akcji staramy się zawsze zachęcić najmłodszych i  lokalną społeczność.

aPierwsze półrocze 2016/2017

16 XII

Wolontariusze ZS Wtelno w zeszłym roku obdarowali wykonanymi przez siebie wypiekami dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Trzemiętowie, za co otrzymali zaproszenie na wspólne wypieki. I tak 16 grudnia uczniowie skorzystali z zaproszenia i wybrali się na łączne pieczenie ciasteczek z podopiecznymi placówki. Początki były trudne, ale szykowanie słodkości przełamało pierwsze lody. I zasiadając do herbatki oraz upieczonych przez siebie  ciasteczek, młodzież  już wesoło przekomarzała się zajadając przysmaki .

aaa

 

6 XII

Mikołaj już w drodze, każdy pomóc mu

Zbiórka pieniędzy na prezenty dla dzieci z oddziału onkologii i hematologii, oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz pediatrii w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, zakończyła się  z wynikiem: 309,42 zł J BARDZO DZIĘKUJEMY SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ, PRZEDSZKOLAKOM I RODZICOM.

Na załączonym obrazku wolontariusze liczą 🙂 i szykują świąteczne karteczki  dla chorych.  Można również przynosić własne karteczki z życzeniami, zachęcamy J  Upominki zawozimy 12 grudnia.

Faktury z zakupów jak zawsze są do wglądu u opiekuna koła wolontariuszy, Wioletty Górskiej. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za olbrzymie wsparcie naszej akcji.

a a

Nasze dzielne wolontariuszki brały udział w akcji organizowanej przez Społeczność Łatwo Pomagać pn” Mikołaj już w drodze, każdy pomóc mu może “. Prezentów, do których zakupu dokładała się między innymi społeczność naszego przedszkola i szkoły było tyle, że starczyło do ponad 120 pacjentów. Zostały obdarowane wspaniałe dzieciaki na rehabilitacji, oddziale neurologii i endokrynologii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego.  Dzieci i młodzież z onkologii, hematologii, transplantologii, pediatrii i chirurgii w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. A. Jurasza. W roli maskotek wystąpiły Ola Thiede, Zuzia Demska, Edyta Krężek i Asia Taflińska. To głównie dzięki nim było bardzo dużo pozytywnej energii, radości i uśmiechów, nie tylko pacjentów, ale i personelu medycznego. Dziękujemy tym wszystkim, którzy mają swój udział w malowaniu uśmiechów na buźkach pacjentów.

Mikołajki wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym 5Mikołajki wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym 4Mikołajki chirurgia dziecięca w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. A. Jurasza.jpg 2Mikołajki 2016Mikołajki -pediatria w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. A. Jurasza.aaa

a aaa

 

20 X

Od naszych wolontariuszy, powędrowały karteczki urodzinowe dla 4-letniego Danielka. Chłopczyk walczy z ostrą białaczką, dlatego w życzeniach było mnóstwo pozytywnej energii i „upakowanych” uśmiechów.

a a