Spotkanie z wioślarzami

Do naszej szkoły zawitali skauci klubu wielokrotnego,  drużynowego Mistrza Polski w wioślarstwie “Bydgostia” Bydgoszcz. Spotkanie to miało na celu zainteresowanie tą dyscypliną sportu oraz zachęcenie do nauki w klasie sportowej w jednej z dwóch bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych.

Dla nas była to okazja także do ocenienia własnych możliwości motorycznych. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak ciężką dyscypliną jest wioślarstwo.

Przy tej okazji zorganizowaliśmy mistrzostwa szkoły na ergometrze wioślarskim w kategorii dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt zwyciężyła Dominika Wenderlich przed Patrycją Słysz, a trzecie miejsce zajęła Katarzyna Socha. W rywalizacji gimnazjalistów zwyciężył Szymon Kamasa, drugie miejsce przypadło Hubertowi Grzecy, a na najniższym stopniu podium stanął Dawid Zaorski. Należy dodać, iż rywalizacja byłą bardzo zacięta.

Zapisz

Zapisz