Turniej Smoka Wawelskiego

W dniach 8-10 listopada chłopcy z rocznika 2013 i 2012 trenujący piłkę nożną w Klubie Olimpia Wtelno, a jednocześnie uczęszczający do naszej szkoły, wzięli udział w międzynarodowym turnieju piłki nożnej w Krakowie, który z pewnością zapisze się nie tylko w sercach tych małych chłopców ale także w historii klubu, szkoły, a nawet można śmiało powiedzieć, że i naszej gminy. W Turnieju Smoka Wawelskiego, bo tak nazywało się wydarzenie wzięły udział 22 drużyny z całej Polski oraz 2 z Ukrainy. Nasi chłopcy grali w składzie: Gabriel Damski, Kacper Damski, Gabriel Jarmaków, Aleksander Jastrzębski, Norbert Pyrz, Franciszek Szczepiński, Sebastian Ściesiński oraz nie uczęszczający do naszej szkoły Wiktor Inszczak, Jędrzej Lazarek, Jan Zieliński. Zawody rozpoczęli w sobotę o 8.00 spotkaniem z TEAM PRZECŁAW i wygrali 1:0. Wszyscy mieli nadzieję, że pierwszy wygrany mecz jest dobrą wróżbą… i nie mylili się, dobra passa trwała. Mali piłkarze po zaciętej grze zaklasyfikowali się do Ligi Mistrzów, by w niedzielę grać o nagrodę główną – wyjazd do Dusseldorfu. Niestety, w niedzielę nie wszystko szło tak gładko ale wynik był znakomity. Olimpia uplasowała się na 6 miejscu wśród 24 drużyn, w tym po drodze wygrywając z klubowym Mistrzem Polski rocznika 2012 – BASZTA RYTWIANY, który końcowo zajął 4 miejsce. Zwyciężyła drużyna RS TRÓJMIASTO. Oprócz turnieju organizatorzy przygotowali dla zawodników ciekawe atrakcje: obejrzenie meczu Wisła Kraków-Arka Gdynia na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana oraz relaks w Parku Wodnym. Wszystko było zorganizowane w formie mini obozu, gdyż zawodnicy zakwaterowali się wraz z trenerami w zupełnie innym hotelu niż ich rodzice, co dodatkowo było dla nich nowym wyzwaniem, z którym, jak trenerzy – Łukasz Damski i Jarosław Jastrzębski – stwierdzili, świetnie sobie poradzili. Cały wyjazd okazał się wspaniałą przygodą, nie tylko dla zawodników i trenerów ale również entuzjastycznie kibicujących rodziców. Gorąco wspierał swoich kolegów również zawodnik Olimpii Michał Tomaszewski, który ze względu na kontuzję nie mógł uczestniczyć w wyjeździe. Drużynie towarzyszyli również prezes i wiceprezes klubu – Marek Socha oraz Michał Wojnar, którzy równie energicznie dopingowali chłopakom w zaciętej rywalizacji i wspierali trenerów. Organizatorzy turnieju za pozytywną energię postanowili także nagrodzić trenerów, którzy otrzymali nagrodę specjalną przekazaną przez bramkarza kadry Polski U-20 Karola Niemczyckiego, czyli rękawiczki z własnym autografem. Chłopcy doświadczyli ogromnych emocji, które niejednokrotnie wywoływały łzy wzruszenia. Kolejny raz przekonali się, że przegrywać też trzeba umieć i co to znaczy duch walki oraz gra fair play. Wszystko to, z pewnością zaprocentuje w przyszłości…