Wizyta w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Klasa IIIA gimnazjum w poniedziałek 5 lutego 2018r. zwiedziła Bibliotekę Główną Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego  – jedną z najnowocześniejszych bibliotek w  Bydgoszczy. Uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z czytelni i  sposobem wypożyczania książek.  Wrażenie zrobiły nie tylko specjalne przeszklone boksy do pracy indywidualnej, wyposażone w komputery, ale przede wszystkim liczne kanapy i fotele zachęcające do  błogiego pogrążenia się w lekturze. Wszystkim w oczy rzucała się przestrzeń i ogromna liczba książek. W budynku na holach organizowane są też wystawy i jedną z nich  z zainteresowaniem obejrzeli  nasi uczniowie. To wystawa fotografii Romualda Fajtanowskiego “DEKADA  – ciąg dalszy” przedstawiająca niespodziewane ujęcia  z życia zwykłych ludzi.