Wycieczka klas 1-3 do Wioski Ginących Zawodów

18 i 19 września 2017 r. dzieci klas I – III uczestniczyły w wycieczce do Wioski Ginących Zawodów w Koronowie. Była to wspaniała podróż w przeszłość. Uczniowie zwiedzali skansen rzemiosła, brali udział w prezentacji zapomnianych, zawodów, oglądali przedmioty których używano dawniej. Udział w warsztatach garncarskich, lepienie naczyń z gliny, powroźniczy, skręcanie powrozów oraz warsztat wikliniarski, robienie płotków, w których dzieci kształtowały umiejętności manualne.Gospodarze skansenu przyjęli nas pieczonymi ziemniakami, które nam bardzo smakowały. Wycieczka była udana, dużo się dowiedzieliśmy o zapomnianych rzemiosłach, a wytwory naszej pracy wzięliśmy do naszych domów. Dziękujemy Gospodarzom Wioski Ginących Zawodów w Koronowie za miłe przyjęcie nas, wspaniałą atmosferę, lekcję historii. Zapewniamy, że jeszcze wrócimy w to magiczne, urokliwe i pełne czaru miejsce.

zdjęcia