Leonki 2018

Zgodnie z tradycją szkoły dnia 21.03.2018 roku na terenie Z. S. im. Leona Wyczółkowskiego we Wtelnie odbyła się uroczystość, której nazwa pochodzi od imienia patrona szkoły – Leona Wyczółkowskiego. Każdego roku uczniowie
i nauczyciele w ten sposób witają pierwszy dzień astronomicznej wiosny..

Hasłem tegorocznej edycji były „Państwa świata”. Uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych przygotowali pod opieką wychowawców prezentacje multimedialne na temat wylosowanych krajów. Śpiewano piosenki, mówiono w różnych językach, przedstawiano osobliwości różnych zakątków Ziemi. Dzieci przebrały się w charakterystyczne dla danych krajów stroje, pokazywały różne rekwizyty, tańczyły, grały na instrumentach
i brały udział w konkurencjach sportowych. Szczególne emocje wzbudził hiszpański, bardzo dynamiczny taniec uczniów klasy III a gimnazjum, w którym wzięła także udział wychowawczyni. Występ obfitował w elementy gry aktorskiej. Tradycyjnie zostały rozdane Oskary w różnych kategoriach dla wszystkich pracowników szkoły oraz Leonki dla uczniów. Powołane przez samorząd uczniowski jury nauczycielskie próbowało i oceniało potrawy charakterystyczne dla kuchni danego państwa. W dekoracji dominowały kolorowe elementy symbolizujące różne kraje: flagi, plakaty, plansze, napisy.
Podczas trwania uroczystości został przeprowadzony quiz sprawdzający wiedzę w następujących kategoriach: życie i twórczość Leona Wyczółkowskiego, sławni ludzie, flagi i potrawy narodowe. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.

Imprezę przygotował samorząd uczniowski pod kierownictwem pana Mariusza Burdy (opiekuna SU) i pana Jarosława Sułkowskiego. Julia Karbowiak
i Marta Curzytek prowadziły uroczystość a Łukasz Żydowicz i Tomasz Socha zajęli się obsługą techniczną.