Zaprogramuj Przyszłość

Od 8 grudnia uczniowie klas I-III biorą udział w projekcie „Zaprogramuj Przyszłość” prowadzonym przez fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania.

Kompetencje rozwijane w trakcie nauki programowania to nie tylko umiejętności tradycyjne kojarzone z informatyką, ale przede wszystkim praca w zespole, komunikowanie w grupie, myślenie koncepcyjne, rozwiązywanie problemów i kreatywność.

Pierwsze zajęcia w szkole za nami. Rozpoczęliśmy od Godziny Kodowania. Jest to inicjatywa edukacyjna, adresowana do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Godzina kodowania odbywa się każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej. W roku 2017 Tydzień Edukacji Informatycznej przypadał na 4-10 grudnia.

W „Zaprogramuj Przyszłość” ćwiczymy zarówno kodowanie z wykorzystaniem tabletów i aplikacji np. Scratch Junior jak i poprzez różnorodne aktywności bez prądu z wykorzystaniem np. maty edukacyjnej.  Aktywności, takie jak kodowanie tańca kolegów i koleżanek, czy instrukcji układania wieży z kubeczków to nie tylko przygotowanie do nauki „prawdziwego” programowania, to świetna przede wszystkim zabawa. Jakie wrażenia?

„Super zabawa i nauka jednocześnie”, „Przede wszystkim wielka radość”, „Duma!”.